Що робити, якщо спортивний прогрес зупинився

Нерідко буває, що після декількох місяців або років занять в тренажерному залі прогрес дуже сильно сповільнюється або зовсім зупиняється. На тлі цього може пропасти бажання тренуватися або, навпаки, виникнути думка, що тільки радикальні методи (як гормональні препарати) допоможуть. Насправді, можна відновити прогрес в силових показниках і без таких витратних і складних способів.

Перш за все потрібно зрозуміти, чи дійсно ваш прогрес застопорився. Спочатку, в перші кілька місяців тренувань (до року) прогрес йде лінійно і досить помітно і швидко, але чим далі – тим він більш сповільнюється. Пояснюється це в першу чергу тим, що при великих навантаженнях організм довше відновлюється, між тренуваннями потрібно більше часу на відпочинок, та й вже просто так не додаси «зайвих» 5 кг робочої ваги в жимі лежачи. Тому уповільнення прогресу через 8-10 місяців після початку занять – це природно і не є так званим «застійним» явищем.

Але якщо ви вже 3-4 місяці займаєтеся без взагалі будь-яких видимих ​​результатів, бажано вживати заходів.

Перегляньте свою тренувальну програму. Можливо, ви не даєте організму достатньо часу для регенерації: наприклад, достатнє відновлення проходить за дві доби, а ви займаєтеся кожен день. Спробуйте на час змістити акцент з базових вправ на ізолюючі (або навпаки), а також зміцнити м’язи-стабілізатори: за відгуками досвідчених атлетів-пауерліфтерів, укріплені стабілізатори, наприклад, в присіданнях дозволяють додати 40 (!) кілограмів до ваги на штанзі.

Причина періоду плато може критися в абсолютно інших сферах життя: стреси на роботі, в сім’ї, депресивні стани, психоемоційна втома тощо. На тлі загального стресу організм, звичайно, постарається уникнути ще більшого фізичного (а підвищення ваг якраз і є свого роду стрес). Постарайтеся вирішити проблеми, які на вас тиснуть і створюють додаткову напругу.

Якщо з попередніми пунктами все в порядку, а силовий прогрес залишає бажати кращого, можна звернутися до спортивного харчування. А саме, одна з найдієвіших добавок – це креатин. Ця природня для організму речовина підвищує м’язову витривалість (в одному підході виходить зробити більше повторень). Як наслідок, організм адаптується до більшого навантаження і в результаті зростає 1 МП. За допомогою креатину вийде «розігнати» темп тренувань і нагадати організму, як це – робити м’язи сильнішими.

Источник: http://newspln.ru/article/90073/

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.